Вітаємо з Днем Української Державності
28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року №423.
Актив учнів нашої школи-гімназії брав участь у заході вшанування Дня Української Державності - під звуки Державного Гімну України здійснили урочисте підняття Державного Прапору на алеї слави міста.
Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі–України – 28 липня – встановлено День Української Державності. Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.
Державні символи України також відбивають тяглість наших національних традицій, ідентифікують нашу територію протягом історичного періоду.
Витоки української державності - ще з середньовічної Русі. Продовжила традиції української державності Галицько-Волинська держава. У середині XIV століття українські землі увійшли до складу Польського королівства і Великого Князівства Литовського. У Запорозькій Січі формувалися підвалини республіканської форми правління, нові принципи судочинства та джерела права. У ХІХ столітті українці, як і більшість європейських націй, пройшли шлях від романтичного захоплення минулим до політичного самоусвідомлення. У ході Української революції 1917–1921 років вперше у ХХ сторіччі створили незалежну національну державу. 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради відбулося проголошення незалежності та суверенності Української Народної Республіки. 22 січня 1919 року було проголошено Акт злуки УНР і ЗУНР. В умовах Другої світової війни 30 червня 1941 року у Львові під час засідання Національних зборів було прийнято Акт відновлення української держави, створено уряд. Акт спирався на традиції УНР і ЗУНР. 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який став точкою відліку сучасної державності.
28 червня 1996 року відбулася ще одна знаменна подія – прийняття Конституції. Конституція України закріпила тризуб, як малий державний герб - символом нашої держави. У вересні того ж року офіційно введено в обіг національну валюту – гривню, яка неодноразово була грошовою одиницею на українських землях.
В умовах сьогодення, ми зрозуміли, що самі повинні творити свою долю. Україна сьогодні виборює право на свою незалежність, на власну думку та мирне життя. Усі випробування, які ми зустрічаємо на шляху розвитку нашої країни, загартовують дух української самосвідомості, виховують в кожному повагу до своєї Батьківщини.
Бажаємо вам здоров’я, щастя, успіхів у всіх ваших справах, нехай мрія про краще життя окриляє на нові звершення, на нові добрі справи в ім’я нашої України, та її майбутніх поколінь. Нехай на нашій землі знову запанує мир, спокій і злагода, а у серцях завжди палає вогник надії на щасливе майбутнє нашої країни.
За інформаційними матеріалами
Українського інституту національної пам’яті