Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Про школу

Дата: 29 грудня 2018 о 10:21, Оновлено 18 жовтня 2023 о 10:20

про Татарбунарський ліцей

Татарбунарської міської ради Одеської області

Місто Татарбунари Одеської області – одне з найкращих міст Одещини, дуже мальовничий куточок України. На його території розташований Татарбунарський ліцей.

Татарбунарська школа одна із найстаріших і найкращих шкіл району. Заснована ще до революції, вона бере свій початок ще з ХІХ ст. Але як середній навчальний заклад заснована у 1930 р.р.

До 1918 року на території Татарбунар було три типи навчальних закладів: на теперішній вулиці Пушкіна розміщувались однокласні училища, які знаходилися в приватних будинках. В одній кімнаті навчалося по декілька класів, а працював з ними тільки один вчитель. Хлопчики й дівчатка навчалися окремо.

Церковно - приходська школа була розташована на території церкви. У невеличких напівтемних кімнатах навчались тільки хлопчики селян. Були жіночі церковно-приходські училища. При румунській владі (1918-1940 р.р.) діти незаможних людей навчались у початковій школі, а діти, батьки яких були заможнішими, могли навчатись у неповній гімназії. Навчання відбувалось на румунській мові. Як середній учбовий заклад школа затвердилась в 30-ті роки.

Після звільнення у 1944 році Бессарабії від румунських бояр викладання предметів ведеться українською мовою.

У 1986 році з появою у місті ще однієї середньої школи №1 Татарбунарська середня школа стала Татарбунарською середньою школою  № 2.

Татарбунарська середня школа  № 2 рішенням районної ради отримала статус школи-гімназії у 1999 році, а саме: Татарбунарський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Татарбунарського району Одеської області.

24.06.2022 року рішенням Татарбунарської міської ради відбулося перейменування закладу на Татарбунарський ліцей.

З ім’ям кожного директора в історії школи пов’язана певна сторінка:

Масловський – ерудована, інтелігентна людина.

Іван Іванович Павлов – вчитель історії. Його любили й поважали в школі за порядність, розум, добре серце.

Михайло Петрович Лук’янчук – був суворою, але дуже порядною людиною.

Василь Афіногенович Пєтков – вчитель математики, володів гострим аналітичним розумом, мав велику повагу до людей та дітей.

Юрій Миколайович Кохно – вчитель історії. Суворий, добрий, мовчазний.

Євдокія Федорівна Фоміна – вчитель хімії. Людина швидких рішень. Нетерпляча до брехні та ліні.

Михайло Петрович Ващенко – заслужений учитель  УРСР, літератор. Його відзначали скромність, прост  ота, широка ерудиція.

Дмитро Степанович Ткачук – вчитель філолог. Акуратна, пунктуальна людина, який з повагою ставився  до своїх колег.

Олександр Павлович Черненко – вчитель фізики. Людина гострого розуму і тонкої спостережливості. Він постійно тримав руку на пульсі школи.

Володимир Сергійович Сидоренко – вчитель історії, «Ветеран праці», заслужений працівник освіти України, реформатор. Весь час намагався зробити      школу не тільки  кращою, але кращою від інших.

Олександр Петрович Патковський – вчитель історії. Як директора його визнали зразу і вчителі, і учні, і батьки. Інтелігентна, високо культурна людина.

Михайло Пилипович Попов – вчитель хімії. Людина, яка доклала максимум зусиль, щоб відновити у нашому місті найкращі традиції освіти і отримати статус школи-гімназії, який школі і було надано у 1999 році.

Оксана Анатоліївна Бородатенко – філолог. Талановитий педагог і адміністратор. Вимоглива, добра, демократична.

Нині діючий директор  Назаренко Ірина Володимирівна – вчитель початкових класів. Керівник нової формації

Довгі роки в школі працювали і працюють видатні педагоги: Гульченко Поліна Павлівна – Заслужений учитель УРСР,

Верезубенко Ганна Юхимівна – Кавалер ордену Леніна,

Плотний Михайло Васильович – Кавалер ордена «Дружби народів»

Токарєва Лідія Тимофіївна –  медаль Макаренка

Поліщук Раїса Іванівна – медаль «За доблесну працю»

Бардиніна Галина Василівна - медаль «За доблесну працю»

Злобіна Валентина Матвіївна - медаль «Ветеран праці»

Пєліна Галина Сергіївна – медаль «За доблесну працю»

Сидоренко Володимир Сергійович –Заслужений працівник УРСР

Вовченко Світлана Олексіївна – медаль «Ветеран праці»

Чебан Ольга Миколаївна - медаль «Ветеран праці»

Бєлоус Валентина Василівна –Заслужений учитель УРСР

Витовтова Альбіна Андріївна – Заслужений учитель України

Халіна Наталя Віталіївна – Почесна відзнака голови обласної адміністрації.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.